Kulisszatitkok – A Chanel-stílusú kosztümök élete
- 7 days ago
- 2 min read
Az elmúlt napokban több kedves vendégemmel is a Chanel-stílusú kosztümök varázsáról beszélgettünk. Annyi izgalmas kérdést kaptam Önöktől, hogy úgy éreztem, érdemes egy kicsit megállnunk, és közösen elmerülnünk a részletekben...
Mi a garancia arra, hogy Ön valóban egyedi és megismételhetetlen darabot visel?
A válasz az alkotás szabadságában rejlik.
Nálunk nem léteznek előre gyártott sémák vagy gépies sablonok.
Amikor a gyöngyök és díszítések a helyükre kerülnek, a fantáziánkra és az adott pillanat inspirációjára bízzuk a minta alakulását. Ez a belső iránytű vezet minket: minden egyes öltés és minden felhelyezett porcelángyöngy egy megismételhetetlen mozdulat eredménye. Ezért bátran állíthatjuk: két egyforma díszítés soha nem hagyja el a műhelyünket - a mi alkotói szabadságunk az Ön egyediségének záloga.
Milyen gyöngyökkel dolgozunk?
A titok az alapanyagok nemességében rejlik: kosztümjeink díszítéséhez pontosan ugyanazokat a prémium összetevőket használjuk, mint egyedi ékszereinkhez. Nálunk a műanyag gyöngy ismeretlen fogalom. Kizárólag fényes porcelángyöngyökkel, kézzel festett apró remekművekkel, valódi ásványokkal és szikrázó Swarovski kristályokkal dolgozunk, melyeket AAA-minőségű cirkónia elemekkel teszünk teljessé.

Mennyi gyöngyöt varrunk fel és mennyi a munkaideje egy-egy ilyen szépségnek?
Gyakran kérdezik tőlem: pontosan mennyi gyöngyöt rejt egy-egy ilyen kosztüm? A válasz még engem is minden alkalommal lenyűgöz. Fazontól és mérettől függően általában 1800 darabnál kezdődik a számlálás, de egy-egy gazdagabb díszítésnél nem ritka a 2500 darab, kézzel felvarrt gyöngy sem. Ez bizony sok-sok munkaóra, ahol minden egyes szemet egyenként, a legnagyobb odafigyeléssel rögzítünk, hogy a végeredmény ne csak szép, de örök darab is legyen. Rendkívül szerencsésnek érzem magam, mert olyan munkatársakra találtam, akik ugyanazzal az alázattal, kitartással és szeretettel nyúlnak minden egyes gyöngyszemhez, mint én magam. Nálunk nemcsak a tű és a cérna találkozik az anyaggal, hanem a közös szenvedélyünk is - és hiszem, hogy ez az az ’extra összetevő’, amitől egy kosztüm valóban életre kel a viselőjén.

Meg tudom nézni a mintát, mielőtt minden gyöngy a helyére kerül?
Természetesen!
Sőt, mi kifejezetten javasoljuk és szeretjük ezt a fázist. Nálunk az alkotás nem egy zárt ajtók mögötti folyamat, hanem egy közös utazás Önnel.
Így biztosítjuk, hogy a végeredmény pontosan olyan legyen, amilyennek megálmodta. Elkészítünk egy imitációt mielőtt a több ezer gyöngyszemet véglegesen rögzítenénk, készítünk egy részletgazdag mintát az adott anyagon.
Ekkor Ön élőben láthatja, tapinthatja megnézheti a tükörben az arcához illesztve a gyöngyözött anyagot .Ez nagyon fontos állomása a készítés folyamatának hiszen akkor jó az irányunk ha önnek jól áll az a színvilág amit létrehoztunk. Ebben a fázisban még van lehetőségünk alakítani a sűrűségen vagy az arányokon.
Van, aki a visszafogottabb csillogást kedveli, és van, aki igazi „királynői” díszítettségre vágyik - ilyenkor dől el a végleges irány.

Hogyan lehet tisztítani egy ilyen kosztümöt?
Professzionális vegytisztítás:
Egy ilyen nívójú, gyapjú a kosztüm otthoni mosása szigorúan tilos. Kizárólag megbízható, prémium textiltisztítót javaslok, akik jártasak a kényes, alkalmi ruhák kezelésében.
Védelmi protokoll:
Ha a hímzés vagy a gyöngyözés fix, a tisztítónak jelezni kell a díszítettséget. A professzionális helyeken ilyenkor speciális védőhálót vagy takarást alkalmaznak, hogy a mechanikai hatások ne érjék a köveket.
Szeretnék vigyázni az alkotásunkra hosszú távon is!
Mindig azt javaslom a hölgyeknek, hogy a tisztítás előtt bátran keressenek meg! Szívesen adok konkrét ajánlást a tisztítóhoz, vagy segítek a díszek szakszerű elfedésében ha ezt a tisztító nem vállalja , hogy a ragyogás valóban örökké tartson.









































Comments