Szoknya
Szoknya
Ez a ruhadarab hétköznapjaink csendes kísérője.
Hogy milyen fantasztikus is lehet egy ilyen darab, íme egy kis áttekintés az egyszerű ceruzaszoknyától a műalkotásokig.
Kedves hírlevélolvasóink számos kérdést tettek fel nekünk a szoknyákkal kapcsolatban, így elérkezettnek látom a pillanatot, hogy górcső alá vegyük ezt a remek ruhadarabot.
Kezdjünk egy kis kérdezz-felelekkel, íme 6 érdekes kérdés olvasóink leveleiből tallózva.
1. Molett testalkatú nőként szeretnék szoknyát hordani, de mivel összeérnek a combjaim, főleg nyáron, ez nagyon kényelmetlen viselet. Tudna erre valami megoldást ajánlani?
Igen, sőt mivel jómagam is ezzel a problémával küzdöttem, kitaláltam egy olyan gumis derekú, pamut, rövid szárú kis nadrágot melyet felveszek a szoknya alá.
Kiváló viselet, évek óta csak így veszem fel a szoknyáim.
Az izzadás okozta problémáim megszűntek, így most már szívesen viselek szoknyát. Ez a kiegészítő nálunk mindig kapható.
2. Örömanyaként viselhetek miniszoknyát?
Nem. Ez a csodás ünnepi alkalom nem egy lábvillantós rendezvény. Ez alkalommal inkább a klasszikus elegancia oltárán áldozunk néhány pillanatot.
Ez esetben az ajánlott szoknya hossza a midi hossz vagy az egészen hosszú.
3. Erős a testalkatom, jól állna nekem a ceruzaszoknya?
A válasz nem olyan egyszerű, mint gondolnánk.
Nem szabad általánosítanunk. Ez is olyan személyre szabott, akár csak a jó szoknya!
- Igen, jól állna abban az esetben, ha az Ön alkata például amfora alkat és vádli része nem túlságosan erőteljes. Persze ha ez a helyzet áll fenn, akkor sem kell lemondanunk erről a klassz ruhadarabról, ügyesen kell beállítanunk a szoknya hosszát. Ilyenkor a vádli középig érő vagy az egészen hosszú fazont ajánlom.
- Nem állna jól a ceruzaszoknya fazon abban az esetben, amennyiben kihozza az Ön alakjának olyan vonalait, melyek nem válnak az Ön megjelenésének előnyére.
4. Milyen szoknyahosszat illik viselni a
munkahelyemen?
A vékony és teltkarcsú Hölgyekre is egyaránt ugyanazok az öltözködési szabályok vonatkoznak a hivatalos megjelenések alkalmával.
A munkahelyi protokoll szerint a térd alá érő, midi hossz az ajánlott.
5. A lefelé bővülő szoknya nem erősít?
Nem, sőt én magam is sokszor a lefelé bővülő szoknya fazont ajánlom teltkarcsú alkatú vendégeinknek. Tudom, hogy sokszor, amit ruhaüzletben készen próbálnak fel az sehogy sem áll. Ennek a ruhadarabnak egy titka van, mégpedig az, hogy akkor lesz igazán sikkes, ha az Ön alkatának figyelembevételével, attól a lélektani ponttól kezd lefelé bővülni a szoknya, ami megfelelően karcsúsítja az Ön alakját. Ehhez elengedhetetlen Önről a pontos méretvétel.
6. Alacsony vagyok, viselhetek hosszú szoknyát?
Én semmiképpen nem ajánlom. A hosszú szoknya bizonyos testmagasság alatt kifejezetten slampossá teszi viselőjének megjelenését. Igazából még kisebbnek tűnünk, mint amilyenek vagyunk.
Ahogy én látom ezt a csodás ruhadarabot…
A mindennapi elegancia...
Klasszikus ceruzaszoknya kicsit újra gondolva...
Egyszínűen, különlegesen:
Sikkesen, pöttyösben:
Néhány lenyűgöző költemény:
Az abszolút kedvenceim – a Vintage stílus:
A szoknya egy csodás, különleges ruhadarab, mely ruhatárunk ékessége is lehet.
Én arra bíztatom Önt, hogy engedje szabadjára fantáziáját, hiszen a szoknya nemcsak egy egyszínű ceruzaszoknya fazon lehet, hanem ennél sokkal többről van szó.
Tetszett a bejegyzésünk? Ossza meg másokkal is, barátnője is biztos szívesen elovasná!
📧
Szeretne feliratkozni hírlevelünkre, hogy rendszeresen értesülhessen témáinkról és csak a hírlevél olvasóinknak nyújtott számos kedvezményünkről?
Kapcsolódó témáink: